תחנות להסבת גז לתעשייה

עמוד הבית | חדשות ועדכונים | תחנות להסבת גז לתעשייה

בעוד הגפ"מ שמוכר לנו כגז בישול משמש גם לצורכי הנעת רכבים בגז,  הגז הטבעי הינו מקור אנרגיה זמין ומשאב טבע בעל ערך שלא יסולא בפז. כבר לפני מספר שנים הפך השימוש בו לאינטנסיבי כאשר שימש את חברת החשמל ומפעלי תעשייה גדולים בהיקף פעילותן. כעת, עמלים על כך שתשתית גז טבעי תהיה נגישה עבור צרכנים קטנים יותר כמו בתי עסק בינוניים שהנם צורכי אנרגיה רבה בהיקף פעילותן. הסבת גז לתעשייה, למעשה, טומנת בחובה יתרון גדול בכך שהגז הופך למקור אנרגיה זול יותר ואמין יותר מחשמל. 

רשות הגז הטבעי במשרד התשתיות הלאומיות אמונה על הסדרת משק הגז הטבעי בישראל. היא עוסקת באספקת גז בבטחה ויוצרת תכנון אסטרטגי על מנת לאפשר התפתחות מהירה של משק הגז הטבעי והסבתו למפעלי תעשייה ישראליים. היא אחראית על שיתוף הגורמים החולקים במשאב הגז והמשקיעים בו ומקבלת הצעות לשיפור פעילותה על מנת להנגיש את הגז לכמה שיותר גורמים ככל האפשר.   

 

מהפכת הגז הטבעי כבר כאן

כניסת הגז הטבעי לישראל הופכת אותו לדלק העיקרי והמועדף לייצור חשמל. מדובר בחיסכון מהותי למשק המוערך ב 20 מיליארד שקלים וכמו כן ישנו יתרון גדול לאיכות הסביבה בכך שישנה פליטה מופחתת של מזהמים לאוויר. חשוב להדגיש כי עדיין לא קיים גז טבעי המשמש לצורכי תחבורה אבל בכל העת, עמלים לפרוש עוד רשתות חלוקה לשימושים תעשייתיים על מנת לאפשר שימוש נרחב יותר בגז כמשאב טבעי ולאפשר הסבת גז לתעשייה במידה רבה ככל האפשר.  

הגדלת זמינות הגז הטבעי לצרכנים נוספים מעמידה מספר בעיות אשר נזקקות לטיפול כגון: פיתוח תשתיות, שמירה על רמת בטיחות גבוהה, העלאת התועלת לצרכנים על ידי תחרות בשוק הגז, הבטחת זמינות של מקורות האספקה ועוד.    

רשות הגז הטבעי פועלת כל העת להרחבת הפעילות בגז טבעי ועומדת כל העת באתגרים המוצבים לה מהבחינה הזאת. ככל שהתכנון בתחום זה יהיה נכון ולטווח רחוק כך נוכל לראות את התפתחות המשק בצורה נפלאה יותר ושימוש של צרכנים רבים במשאב הטבעי שתוביל לחיסכון משמעותי בעלויות ייצור החשמל ואספקת הדלקים לישראל. בינתיים, חברת דור אלון גז נערכה מזה זמן רב להגעת הגז הטבעי ומספקת גפ"מ לתחבורה באמצעות 34 תחנות חלוקה ברחבי הארץ לתדלוק רכבים המונעים בגז. 

X