רכבים על גז

מהו אותו גז המשמש אותנו כדלק לצורכי בישול, הסקה והנעת כלי רכב? הגפ"מ הנו תערובת של גזים פחמימניים חסרת ריח ובשל כך לפני שיווקו לשימוש צרכני ובהתאם לכללי הבטיחות הנהוגים, מתווסף לו ריכוז נמוך של אתיל מרקפטאן שהנו חומר בעל ריח חזק ואופייני המאפשר זיהוי בעת דליפתו.

היתרון הגדול בשימוש בגפ"מ (גז פחמימני מעובה) ברכבים המונעים באמצעות גז זה הוא חיסכון משמעותי בעלויות התדלוק. ידוע כי אחת ההוצאות הכבדות והמעיקות ביותר של כל משפחה הוא אחזקת הרכב הפרטי המתבטאת בעלות תדלוק שהולכת ונעשית יקרה יותר ויותר עם הזמן.  

המעבר לרכבים על גז לא רק חיסכון כספי אלא הרבה יותר מכך.

שימוש בגז אוטומטיבי - ייעודי מוערך בעלות של כמחצית מעלות הבנזין ובכך בא לידי ביטוי  יתרונו המשמעותי. הגפ"מ הנו  ידידותי לסביבה במידה רבה ביותר לעומת הדלק או הסולר וכתוצאה מכך, תורם לצמצום שיעור המזהמים היוצאים לאוויר. מחיר הגז נמוך הרבה יותר ממחיר הנפט במחצית ולכן השימוש בגז יעיל וזול יותר.  

כלי רכב שמונעים בגז אוטומטיבי בטוחים מפני שלגז תכונות פיסיקליות שונות מאשר לבנזין או סולר.  הגפ"מ בעל טווח הצתה מוגבל בניגוד לדלק שמוצת בקלות בטמפרטורה נמוכה. מיכלי הגז המותקנים ברכב הם בעלי מספר מנגנוני הגנה נוספים שמגבירים את עמידותם במקרה של הרס או שריפה.   

מעבר לרכבים על גז לא רק בישראל

בשל היתרון הסביבתי הטמון בשימוש בגז מסוג גפ"מ אנו רואים שימוש ניכר בו במיוחד באירופה ברכבים פרטיים ואפילו בתחבורה הציבורית. בראייה כוללת, המעבר לשימוש בגז זה לתחבורה גורם לכך שזיהום האוויר הנפלט נמוך הרבה יותר מבעבר ובנוסף מופחתת עלויות התדלוק והחיסכון הכספי הוא עצום. בנוסף  וכאן נראה עוד יתרון בולט לטובת הגז, מערכת הגז נחשבת לשקטה יותר ולכן מתאימה לשימוש במיוחד בתחבורה הציבורית.

למידע נוסף על גז טבעי

חברת דור אלון גז מקפידה על איכות והפרדת הגז וזאת במטרה להעלות באופן ניכר את אורך חיי המנוע ולשמור על ניקיונו. מה גם ששימוש בגז בעל אוקטן גבוה תורם להגדלת מידת היעילות של הנסיעה

X