הסבה לגז, זה ללא ספק חיסכון בהוצאת דלק

עמוד הבית | חדשות ועדכונים | הסבה לגז, זה ללא ספק חיסכון בהוצאת דלק

הסבת מערכת הדלק למערכת שימוש בגז הנקרא גפ"מ מהווה יתרון משמעותי הן לרכב והן לסביבה וכמובן שהסבה לגז מובילה גם לחיסכון עצום בהוצאות הדלק. עלייה מתמדת במחירי הדלק הופכת את עלות הנסיעה ליקרה במיוחד עד כי לעיתים נאלצים רבים לוותר על תדלוק יקר ומחליפים את הנסיעה ברכב הפרטי לנסיעה בתחבורה ציבורית.

חיסכון בתדלוק לרכב המתאפשר על ידי הסבת רכבים להנעה בגז מתאפשרת על ידי התקנה של מערכת ייחודית הפועלת בנוסף למערכת ההתנעה בדלק.

בכל כלי רכב העובד על דלק ולא על סולר ניתן להתקין מערכת של הסבה לגז. מהם יתרונות השימוש בגז הגפ"מ ומהם יתרונותיו לרכב הפרטי שלך? 

ובכן, גז פחמימני מעובה בו נעשה שימוש ברכבים בהם מותקנת מערכת הסבה בגז מובילה ללא ספק ליתרונות רבים: גז זה נחשב ל"ירוק" המעיד על כך שהנו גז ידידותי לסביבה ואינו רעיל, מתנדף במהירות וחסר ריח. באמצעות גז זה מתאפשר גם שיפור איכות הסביבה מאחר והגז נחשב להרבה פחות מזהם מדלק או סולר.

חיסכון בדלק עם דור אלון גז

הגז האוטומטיבי שהנו תערובת של גזים פחמימניים מסופק על ידי חברת דור אלון גז.  גז זה מיובא מחו"ל כאשר כל העת נערכות בדיקות על פי מדדים שונים על מנת להתאימו לתקן הנדרש.

הגפ"מ מאוחסן במיכל מופרד המיועד רק עבורו והנו מובל מיכליות ייעודיות המיועדות להוביל רק גז אוטומטיבי. כל העת חברת דור אלון גז משקיעה באיכות הגז המסופק שכן רמת איכותו משפיעה על מידת ניקיונו של המנוע ומגדילה את יעילות הנסיעה באמצעות שימוש בגז בעל אוקטן גבוה. על מנת לסבר את האוזן ולהבין זאת יותר נאמר כי אוקטן הנו מדד לבחינת ביצועים של בנזין במנועי שריפה פנימית.

מה עוד חשוב לדעת על הגז המאפשר חיסכון בדלק? 

הגפ"מ המיועד להסבת מערכת בגז עומד בתקן הישראלי והאירופאי של גז לרכבים, באמצעות השימוש בו מתאפשרתשמירה על ניקיון מערכת ההצתה והמנוע המאפשר גם תוצרי פליטה עם רמות מזהמים נמוכות בהשוואה לשימוש בדלק הרגיל. יתר על כן מדד האוקטן הנו מעל 89 שנחשב לאוקטן גבוה המעיד על ביצועים גבוהים של הרכב.

מעוניינים לחסוך בדלק? כיום חברת דור אלון גז מפעילה 34 תחנות גז לרכבים מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. שבע מתחנות אלה הנן במרכזי הסבה שם מתבצעת התקנת מערכת גז לרכב.

X