חדשות ועדכונים

עמוד הבית | חדשות ועדכונים

אנרגיית העתיד אצלכם בבית

מחמם מים מהיר על גז

  • תוצרת Paloma יפן
  • 17.5 ליטר/דקה - מאפשר שתי מקלחות בו זמנית
  • מקסימום הגנה - מכיל 3 מערכות הגנה לבטיחות מרבית
  • מקסימום שליטה ובקרה - שלט חכם לשליטה מרחוק
  • מקסימום גמישות - עד 35 ליטר מים/דקה בחיבור שני מחממים
  • מקסימום חיסכון במקום - אין צורך בארובה ובארון מגן
  • מחמם סולארי - מותאם עם מערכת סולארית ונכנס אוטומטית לפעולה כאשר אין מספיק מים חמים
  • פטנט עולמי! לחיסכון במים 

רכבים על גז

מהו אותו גז המשמש אותנו כדלק לצורכי בישול, הסקה והנעת כלי רכב? הגפ"מ הנו תערובת של גזים פחמימניים חסרת ריח ובשל כך לפני שיווקו לשימוש צרכני ובהתאם לכללי הבטיחות הנהוגים, מתווסף לו ריכוז נמוך של אתיל מרקפטאן שהנו חומר בעל ריח חזק ואופייני המאפשר זיהוי בעת דליפתו.

היתרון הגדול בשימוש בגפ"מ (גז פחמימני מעובה) ברכבים המונעים באמצעות גז זה הוא חיסכון משמעותי בעלויות התדלוק. ידוע כי אחת ההוצאות הכבדות והמעיקות ביותר של כל משפחה הוא אחזקת הרכב הפרטי המתבטאת בעלות תדלוק שהולכת ונעשית יקרה יותר ויותר עם הזמן.  

המעבר לרכבים על גז לא רק חיסכון כספי אלא הרבה יותר מכך.

שימוש בגז אוטומטיבי - ייעודי מוערך בעלות של כמחצית מעלות הבנזין ובכך בא לידי ביטוי  יתרונו המשמעותי. הגפ"מ הנו  ידידותי לסביבה במידה רבה ביותר לעומת הדלק או הסולר וכתוצאה מכך, תורם לצמצום שיעור המזהמים היוצאים לאוויר. מחיר הגז נמוך הרבה יותר ממחיר הנפט במחצית ולכן השימוש בגז יעיל וזול יותר.  

כלי רכב שמונעים בגז אוטומטיבי בטוחים מפני שלגז תכונות פיסיקליות שונות מאשר לבנזין או סולר.  הגפ"מ בעל טווח הצתה מוגבל בניגוד לדלק שמוצת בקלות בטמפרטורה נמוכה. מיכלי הגז המותקנים ברכב הם בעלי מספר מנגנוני הגנה נוספים שמגבירים את עמידותם במקרה של הרס או שריפה.   

מעבר לרכבים על גז לא רק בישראל

בשל היתרון הסביבתי הטמון בשימוש בגז מסוג גפ"מ אנו רואים שימוש ניכר בו במיוחד באירופה ברכבים פרטיים ואפילו בתחבורה הציבורית. בראייה כוללת, המעבר לשימוש בגז זה לתחבורה גורם לכך שזיהום האוויר הנפלט נמוך הרבה יותר מבעבר ובנוסף מופחתת עלויות התדלוק והחיסכון הכספי הוא עצום. בנוסף  וכאן נראה עוד יתרון בולט לטובת הגז, מערכת הגז נחשבת לשקטה יותר ולכן מתאימה לשימוש במיוחד בתחבורה הציבורית.

למידע נוסף על גז טבעי

חברת דור אלון גז מקפידה על איכות והפרדת הגז וזאת במטרה להעלות באופן ניכר את אורך חיי המנוע ולשמור על ניקיונו. מה גם ששימוש בגז בעל אוקטן גבוה תורם להגדלת מידת היעילות של הנסיעה


הסבה לגז, זה ללא ספק חיסכון בהוצאת דלק

הסבת מערכת הדלק למערכת שימוש בגז הנקרא גפ"מ מהווה יתרון משמעותי הן לרכב והן לסביבה וכמובן שהסבה לגז מובילה גם לחיסכון עצום בהוצאות הדלק. עלייה מתמדת במחירי הדלק הופכת את עלות הנסיעה ליקרה במיוחד עד כי לעיתים נאלצים רבים לוותר על תדלוק יקר ומחליפים את הנסיעה ברכב הפרטי לנסיעה בתחבורה ציבורית.

חיסכון בתדלוק לרכב המתאפשר על ידי הסבת רכבים להנעה בגז מתאפשרת על ידי התקנה של מערכת ייחודית הפועלת בנוסף למערכת ההתנעה בדלק.

בכל כלי רכב העובד על דלק ולא על סולר ניתן להתקין מערכת של הסבה לגז. מהם יתרונות השימוש בגז הגפ"מ ומהם יתרונותיו לרכב הפרטי שלך? 

ובכן, גז פחמימני מעובה בו נעשה שימוש ברכבים בהם מותקנת מערכת הסבה בגז מובילה ללא ספק ליתרונות רבים: גז זה נחשב ל"ירוק" המעיד על כך שהנו גז ידידותי לסביבה ואינו רעיל, מתנדף במהירות וחסר ריח. באמצעות גז זה מתאפשר גם שיפור איכות הסביבה מאחר והגז נחשב להרבה פחות מזהם מדלק או סולר.

חיסכון בדלק עם דור אלון גז

הגז האוטומטיבי שהנו תערובת של גזים פחמימניים מסופק על ידי חברת דור אלון גז.  גז זה מיובא מחו"ל כאשר כל העת נערכות בדיקות על פי מדדים שונים על מנת להתאימו לתקן הנדרש.

הגפ"מ מאוחסן במיכל מופרד המיועד רק עבורו והנו מובל מיכליות ייעודיות המיועדות להוביל רק גז אוטומטיבי. כל העת חברת דור אלון גז משקיעה באיכות הגז המסופק שכן רמת איכותו משפיעה על מידת ניקיונו של המנוע ומגדילה את יעילות הנסיעה באמצעות שימוש בגז בעל אוקטן גבוה. על מנת לסבר את האוזן ולהבין זאת יותר נאמר כי אוקטן הנו מדד לבחינת ביצועים של בנזין במנועי שריפה פנימית.

מה עוד חשוב לדעת על הגז המאפשר חיסכון בדלק? 

הגפ"מ המיועד להסבת מערכת בגז עומד בתקן הישראלי והאירופאי של גז לרכבים, באמצעות השימוש בו מתאפשרתשמירה על ניקיון מערכת ההצתה והמנוע המאפשר גם תוצרי פליטה עם רמות מזהמים נמוכות בהשוואה לשימוש בדלק הרגיל. יתר על כן מדד האוקטן הנו מעל 89 שנחשב לאוקטן גבוה המעיד על ביצועים גבוהים של הרכב.

מעוניינים לחסוך בדלק? כיום חברת דור אלון גז מפעילה 34 תחנות גז לרכבים מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. שבע מתחנות אלה הנן במרכזי הסבה שם מתבצעת התקנת מערכת גז לרכב.


תחנות להסבת גז לתעשייה

בעוד הגפ"מ שמוכר לנו כגז בישול משמש גם לצורכי הנעת רכבים בגז,  הגז הטבעי הינו מקור אנרגיה זמין ומשאב טבע בעל ערך שלא יסולא בפז. כבר לפני מספר שנים הפך השימוש בו לאינטנסיבי כאשר שימש את חברת החשמל ומפעלי תעשייה גדולים בהיקף פעילותן. כעת, עמלים על כך שתשתית גז טבעי תהיה נגישה עבור צרכנים קטנים יותר כמו בתי עסק בינוניים שהנם צורכי אנרגיה רבה בהיקף פעילותן. הסבת גז לתעשייה, למעשה, טומנת בחובה יתרון גדול בכך שהגז הופך למקור אנרגיה זול יותר ואמין יותר מחשמל. 

רשות הגז הטבעי במשרד התשתיות הלאומיות אמונה על הסדרת משק הגז הטבעי בישראל. היא עוסקת באספקת גז בבטחה ויוצרת תכנון אסטרטגי על מנת לאפשר התפתחות מהירה של משק הגז הטבעי והסבתו למפעלי תעשייה ישראליים. היא אחראית על שיתוף הגורמים החולקים במשאב הגז והמשקיעים בו ומקבלת הצעות לשיפור פעילותה על מנת להנגיש את הגז לכמה שיותר גורמים ככל האפשר.   

 

מהפכת הגז הטבעי כבר כאן

כניסת הגז הטבעי לישראל הופכת אותו לדלק העיקרי והמועדף לייצור חשמל. מדובר בחיסכון מהותי למשק המוערך ב 20 מיליארד שקלים וכמו כן ישנו יתרון גדול לאיכות הסביבה בכך שישנה פליטה מופחתת של מזהמים לאוויר. חשוב להדגיש כי עדיין לא קיים גז טבעי המשמש לצורכי תחבורה אבל בכל העת, עמלים לפרוש עוד רשתות חלוקה לשימושים תעשייתיים על מנת לאפשר שימוש נרחב יותר בגז כמשאב טבעי ולאפשר הסבת גז לתעשייה במידה רבה ככל האפשר.  

הגדלת זמינות הגז הטבעי לצרכנים נוספים מעמידה מספר בעיות אשר נזקקות לטיפול כגון: פיתוח תשתיות, שמירה על רמת בטיחות גבוהה, העלאת התועלת לצרכנים על ידי תחרות בשוק הגז, הבטחת זמינות של מקורות האספקה ועוד.    

רשות הגז הטבעי פועלת כל העת להרחבת הפעילות בגז טבעי ועומדת כל העת באתגרים המוצבים לה מהבחינה הזאת. ככל שהתכנון בתחום זה יהיה נכון ולטווח רחוק כך נוכל לראות את התפתחות המשק בצורה נפלאה יותר ושימוש של צרכנים רבים במשאב הטבעי שתוביל לחיסכון משמעותי בעלויות ייצור החשמל ואספקת הדלקים לישראל. בינתיים, חברת דור אלון גז נערכה מזה זמן רב להגעת הגז הטבעי ומספקת גפ"מ לתחבורה באמצעות 34 תחנות חלוקה ברחבי הארץ לתדלוק רכבים המונעים בגז. 


הסבה לגז למפעלים

יתרונות הגז הטבעי בולטים במיוחד בהשוואה למקורות אנרגיה אחרים כמו חשמל ודלק. מחירו של הגז זול יותר בהשוואה למקורות אנרגיה מקובלים יותר כמו סולר שהנו דלק חלופי. מידת הנצילות של הגז גבוהה באופן יחסי לעומת סולר שמאפשר ניצול של עד 35%.

ניתן לומר כי היתרון הגדול בהסבת גז לתעשייה ובהסבה לגז במפעלים הוא בהוזלת עלויות ייצור ותפעול. הגברת התחרותיות מובילה לחסכון של המשק ומביאה גם להגדלת הייצוא כך שהחיסכון ניכר ממספר היבטים. 

יתר על כן, באמצעות הנגשת הגז הטבעי לתעשייה ולמפעלים מופחתת התלות בגורמים זרים לאספקת מקורות אנרגיה ובפרט ממקורות אסלאמיים.

יתרונות הסבת גז למפעלים

הגדלת זמינות הגז הטבעי מתאפשרת בהשקעה לא גדולה ובאמצעים טכניים פשוטים. הגז אינו דורש הקצאה של שטחים ומשאבים לאחסון אלא הוא נצרך מיד עם הגעתו לצרכן ממש כמו אספקת החשמל אותה אנו מכירים היטב. החיסכון המשמעותי ניכר גם בירידה בשחיקת הציוד ובחיסכון בתחזוקת המערכות לאורך זמן.  

היתרון הגדול בהסבת גז למפעלים הוא כמובן היתרון הסביבתי, שהרי באמצעות שימוש בגז טבעי כמקור אנרגיה ישנה הפחתתה משמעותית בפליטת המזהמים לסביבה. במיוחד לאור הגברת המודעות לפליטה מופחתת של מזהמים ושמירה על הסביבה והגברת הסנקציות למדינות שלא עומדות ביעד ההפחתה כמו מכסים, קנסות ובעיות של ייצוא תקין.

הביקוש לגז הטבעי

תחזית הביקושים לגז רק מראה עלייה מתמדת בשימוש הגז בעתיד לצורכי התעשייה ולצריכה פרטית וכמובן לייצור של חשמל. ניתן לומר בעתיד הקרוב בישראל הגז הטבעי לאט לאט הופך להיות מקור אנרגיה ראשונית. ניתן לראות בבירור מגמה של צריכה מוגברת בייצור חשמל וירידה בשימוש בסולר. כתוצאה מכך, ישנה יציבות בצריכת הפחם בייצור החשמל. ניתן לומר כי נבלמת העלייה בשימוש בפחם וכך מתאפשר ייצור של חשמל זול יותר ונקי באמצעות השימוש במשאב הגז הטבעי כמקור אנרגיה.

היתרונות הגדולים הנובעים משימוש בגז כמקור אנרגיה מועדף מובילים אותו לשמש באופן מובהק כשחקן מרכזי בתחום האנרגיה בכלל ובתחום האנרגיה הראשונית בפרט. הסבה לגז למפעלים ממשיכה לתרום באופן ניכר לחיסכון בעלויות ולסביבה כך שמבחינת כל ההיבטים היתרונות בולטים במיוחד.  


מערכת גז לאוטו

מידע על מערכת גז לאוטו

השימוש בגז לרכב הפך ליותר ויותר פופולארי וזאת בעיקר בעקבות המצב בו קיימת התייקרות מתמדת במחירי הדלק והעלאת הוצאות על תחזוקת הרכב המשפחתי בדרך קבע. האפשרות להסב כל רכב העובד על דלק לעבודה באמצעות שימוש בגז הנעשה על ידי התקנת מערכת גז לאוטו קוסם לרבים. מהו אותו גז בו ניתן לעשות שימוש והאם כל רכב יכול לעבור הסבה לעבודה עם מערכת זאת? 

השימוש בגז פחמימני מעובה

גז זה המשמש בין היתר גם לצורכי בישול והסקה נכנס לשימוש נרחב גם להתנעת כלי רכב במקום הדלק היקר והמזהם. גפ"מ הנו תערובת של גזים ומאפייניו העיקריים הם שהוא חסר צבע וחסר ריח. יחד עם זאת ניתן בקלות להבחין בו במקרה של דליפה היות ומוסיפים לו בתהליך העיבוד תוסף ריח חריף.  הגז ידידותי לסביבה ואינו רעיל כך שאין הוא יכול לזהם את הקרקע או מקורות מים במקרה של דליפה.

רכבים הפועלים על גז ידועים בתור רכבים פחות מזהמים וזולים באחזקתם. בשל העובדה כי הגז נחשב לגז "ירוק" והשימוש בו זול יותר משימוש באנרגיות אחרות יוצא כי הן הצרכנים והן הסביבה חשופים לתועלת הרבה הכרוכה בשימוש בו. כפועל יוצא מן הדברים הללו ניתן לומר כי מערכת גז לאוטו נחשבת משתלמת וכדאית מכמה בחינות ובעיקר מבחינה כלכלית, ולכן רבים מתעניינים באפשרות של הסבת רכבם לעבודה על גז במקום על דלק.

העתיד כבר כאן, שימוש בגז לרכב

חברת דור אלון גז מייבאת את הגז האוטומטיבי מחו"ל ובודקת כל העת את התאמתו לשימוש בכלי הרכב בהתאם לתקני הבטיחות. לרשות הצרכנים עומדות 27 תחנות ציבוריות במתחמי שירות של קבוצת דור אלון בהן ניתן לתדלק בגז ועוד 7 תחנות נוספות במרכזי הסבה לעבודה על גז.  

שימוש בגז לרכב מהווה חלופה אטרקטיבית במיוחד מאחר ורכב שהותקנה בו מערכת גז לאוטו חוסך כמחצית מעלויות התדלוק בסולר או בנזין. וזאת, כאמור, בנוסף להיותו ידידותי לסביבה בכך שהוא פולט פחות מזהמים. 


תחנות תדלוק בגז

מחפש תחנת דלק בגז

אחד היתרונות הבולטים בשימוש בגז פחמימני מעובה (גפ"מ) בכל רכב לעומת השימוש בדלק נובעים מכך שמדובר בחומר גלם ידידותי לסביבה המשמש כמקור אנרגיה טבעי, זול וזמין הרבה יותר מדלק. באמצעות תדלוק הרכב בגז הפחמימני המעובה נחסכים עלויות הדלק הרבות והיקרות ותורמים לשיפור איכות הסביבה היות וגז זה מזהם הרבה פחות מהדלק ופולט פחות מזהמים בבעירה בתהליך השימוש בו.  

חברת דור גז בעלת פריסה ארצית של תחנות תדלוק בגז הפרושות מרחבי הארץ מהצפון ועד הדרום. לנוחיות הצרכנים ישנן 34 תחנות בהן ניתן לתדלק בגז כאשר 7 תחנות הנן תחנות הסבה בהן מותקנת מערכת גז לאוטו.  

הגז בו עושים שימוש נקרא "ירוק" ומכך נובעים יתרונותיו הרבים: היות וקיימים בתהליך הבעירה  תהליכים חלקים ונקיים יותר וזאת בהשוואה לדלק והיות ובאמצעות השימוש בו נפלטים פחות חלקיקים מזהמים בשריפה נחשב גז זה לידידותי לסביבה וכמובן גם לכיס. יתרונות חשובים אלו הובילו מרכזי תחבורה ציבורית באירופה להשתמש בגפ"מ - גז פחמימני מעובה ביתר שאת. גם בישראל, אנו רואים יותר ויותר רכבים העוברים הסבה לשימוש בהנעה בגז.  

הסבת הרכב לגז

התקנת מערכת מיוחדת להסבת הרכב לגז נחשבת לבטוחה גם לשימוש. מערכת ההסבה מאופיינת במיכלי פלדה בטוחים מחשש לדליפה. ההתקנה של מערכת הגז לרכב אורכת מספר שעות אשר בסופה ניתן יהיה להניע את הרכב או באמצעות מערכת הגז או באמצעות מערכת הדלק הקיימת. מערכת הגז פשוטה לשימוש ויחד עם זאת תמיד מאפשרת מעבר לנהיגה בהנעה בבנזין בנוסף למערכת הגז שהותקנה בו.  

תחנת תדלוק בגז קרובה אלייך

עם השנים מוקמים מרכזים להסבת רכבים לגז ותחנות תדלוק בגז. חברת דור גז עושה את מרב המאמצים על מנת להמשיך ולפרוס עוד ועוד תחנות ברחבי הארץ תוך הקפדה על כללי הבטיחות בהתאם לתקנים כנדרש. תחנת דלק בגז מאפשרת תדלוק פשוט ובטוח של הרכב בגז ופריסת תחנות תדלוק בגז מאפשרת לתהליך זה להיות עבור כל הצרכנים תהליך שהוא קל, פשוט, נגיש ובטוח במיוחד, בדומה לתחנות תדלוק רגילות הפרוסות ברחבי הארץ.  

 


חימום גז ביתי

מקור אנרגיה אלטרנטיבי, הגז הביתי:


החיפוש האינטנסיבי אחר מקורות אנרגיה אלטרנטיביים, זולים הרבה יותר, אפקטיביים הרבה יותר וידידותיים לסביבה הניב והוליד את המגמה החדשה להרחבת והגדלת השימוש במערכות צריכת אנרגיה המבוססות על הגז הביתי.

 

אפקטיביות, חסכון באנרגיה וידידותיות לסביבה: 

הגז הביתי או גז בישול או כפי שהוא מוכר בשמו המדעי גפ"מ, גז פחממני מעובה. גז זה מוכר וידוע לנו מתחום המטבח ומן השימוש הנעשה בו לבישול בעיקר. אך הנה נמצא כי הגז הביתי הינו טוב גם לשימושים ביתיים אחרים, שהוא הינו מקור אנרגיה אפקטיבי ברמה גבוהה, יעיל עד מאד, מונע בזבוז אנרגיה ובכך מפחית את עלויות הצריכה וכן הוא ניחן בתכונות של ידידותיות לסביבה ותמיכה בסביבה ירוקה.

 

מערכות צריכת אנרגיה ושימושים ביתיים המתבססים על הגז הביתי: 

השימושים הביתיים השונים העשויים להתבסס על מערכות צריכת אנרגיה העובדות על הגז הביתי הינן חימום ביתי באמצעות תנורים ומערכות הסקה, חימום מים באמצעות מחממי מים, ייבוש כביסה ואפילו הנעת רכב מתבצעת היום בשילוב עם גז.  

 

חימום גז ביתי על בסיס גז אפקטיבי יותר, זול יותר ואקולוגי יותר:

 

חימום ביתי המבוסס על מערכת צריכת אנרגיה על בסיס גז ביתי הינה אפקטיבית פי עשרות מונים מזו המבוססת על חשמל. לא זאת בלבד שהאפקטיביות ורמת החימום מהירה וטובה יותר אלא שהיא אף חסכונית הרבה יותר מאשר מזגנים ותנורי סליל הזוללים חשמל ומביאים לעלויות מרקיעות שחקים של הצריכה הביתית. 

דור אלון גז אינטרנשיונל בע"מ הינה ספקית הגז המובילה בישראל, דור אלון אמונה למתן שירות אחראי, רציף ומסור לקהל לקוחותיה הרחב הן במגזר הביתי והן במגזרים הציבוריים התעשייתיים והחקלאיים. 

 

מובילת השינוי וההסבה לשימוש בגז במערכות צריכת האנרגיה השונות: 

דור אלון הינה מובילת השינוי המעבר וההסבה לשימוש של מערכות צריכת אנרגיה המבוססות על גז טבעי ועל הגז הביתי. דור אלון מאמינה כי הרחבת השימוש הביתי בגז כמו לדוגמא חימום ביתי, חימום מים ועוד מביאים לחסכון אדיר באנרגיה ובעלויות, משפרים את רמת החיים, תורמים לרווחת הצרכנים הביתיים ותומכים בסביבה אקולוגית נקייה וירוקה. 


חיסכון בחשמל לתעשייה

מידע חשוב על חיסכון בחשמל לתעשייה

כיצד קשור השימוש בגז לחיסכון בחשמל לתעשייה? הרי ידוע כי כל מפעל בתעשייה לא יכול להתקיים מבלי לקבל אספקת אנרגיה על מנת להשתמש בה לצורכי תאורה, חימום וקירור, שינוע חומרים ומוצרים, הפעלת מכונות ועוד שיאפשרו את פעילותו השוטפת והתקינה.  בתהליך הייצור של כל מפעל מושקעת אנרגיה רבה המשמשת לייצור של חומרי גלם. לאחרונה, עם העלאת המודעות לשמירה על איכות הסביבה ולהתייעלות בתהליכים צורכי אנרגיה עולה הצורך באופן טבעי לחיסכון בחשמל לתעשייה על ידי תהליכים חסכוניים יותר בייצור האנרגיה שתסופק למפעלי התעשייה.

חסכון באנרגיה חסכון בחשמל

כל העת עמלים הגופים השונים על אמצעים לשימוש יעיל וחסכוני באנרגיה. ניתן לומר כי כבר רואים את תוצאות הליך זה בכמה מישורים.  על מנת שצריכת האנרגיה תופחת ברמה ניכרת והיתרונות של התהליך יבואו לידי ביטוי כמו חסכון בעלויות ייצור ואספקת החשמל יש צורך בפתרון אנרגטי יעיל וידידותי לסביבה כמו תשתיות גז מתקדמות ומשוכללות אשר באמצעותן יינתן מענה לצרכי האנרגיה הרבים ולשימושיה במפעליה התעשייה הרבים בישראל.

שימוש בגז תחליף זול, יעיל ובטוח  

התחליף לדלקים המזהמים נמצא בשימוש בגז פחמימני מעובה הגפ"מ המחליף את השימוש הנפוץ בחומרי בעירה תעשייתיים ומזהמים במיוחד כגון מזוט וסולר. שימוש בגז מחליף את התלות בתשתיות חשמל יקרות ותורם להפחתה משמעותית בעלויות הייצור של החשמל. יתר על כן, שימוש בגז פחמימני מעובה תורם לחיסכון בחשמל לתעשייה באופן מהותי וכמובן תורם לשמירה על איכות הסביבה בה אנו חיים.  יתרה מזאת, יתרון נוסף הוא הפחתת העומס על רשת החשמל הישראלית וכמובן פחות פליטת גזים מזהמים או גזי חממה בצורה ניכרת. השימוש בגז הופך את השימוש באנרגיה לזולה וטובה הרבה יותר ומשתלמת לכל הצדדים.

הסבת רכב לשימוש בהנעה על גז

במבער רכבים לעבודה על גפ"מ אנו עדים להתייעלות אנרגטית וחיסכון בהוצאות כלכליות וזאת על ידי התקנת מערכת גז ייעודית המותקנת ברכבם. תדלוק בגז לרכבים חוסך עליות תדלוק יקרות והנה סממן מובהק למהפכה הירוקה המשתלטת על חיינו.

שימוש בגז לתחבורה זולה ובטוחה מאפשר גם מחייה בסביבה נעימה הרבה יותר עם הרבה פחות מזהמים. חברת דור אלון גז פועלת ללא לאות לפריסת תחנות תדלוק בגז בכל הארץ בתחנות השונות ובמרכזי ההסבה בהם מותקנת מערכת הנעה בגז במקום בדלק.  

 

 
 

גז ביתי דור אלון גז

גז ביתי, השימושים הביתיים הנרחבים בגז הביתי (גפ"מ):

 

שימושים של גז ביתי הינם נרחבים ומגוונים, מן הבישול על הכיריים במטבח, דרך חימום והסקת הבית בתנורים ומערכות הסקה, ייבוש הכביסה, חימום מים, דודי שמש ואפילו הנעת הרכב. הגז הביתי נמצא משרת את המשתמשים בו באפקטיביות אנרגטית גבוהה מתוך חסכון בעלויות ושמירה על סביבה ירוקה.

 מערכות אנרגיה המבוססות גז ביתי:

דור אלון גז מציעה לקהל לקוחותיה הרחב מערכות אנרגיה שונות ומגוונות המבוססות גז ביתי והמספקות אנרגיה יעילה וזולה פי עשרות מונים מן השימוש הנפוץ והישן במכשירי חשמל.

 איכות חיים, איכות הסביבה וחסכון בעלויות:

שימוש במערכות גז ביתי למעשה משפר את איכות החיים יחד עם שיפור התפוקה האנרגטית, כל זאת בצד צמצום משמעותי בעלויות הצריכה של מערכות האנרגיה השונות בבית, לרבות תנורים ומסיקים, דודי שמש, מייבשי כביסה, כיריים לבישול ועוד. כך שהרווח מן השימוש במערכות גז ביתי הינו כפול ואף משולש – שיפור איכות החיים, שיפור היעילות האנרגטית ושימוש באנרגיה ירוקה אשר אינה מזיקה לסביבה האקולוגית.

 המגמה למציאת מקורות אנרגיה אלטרנטיביים:

 שיפור פיתוח והתייעלות מערכות המבוססות גז נובע מן המגמה הכללית המחפשת מקורות אנרגיה אלטרנטיביים ועם זאת יעילים לאלו הקיימים. גז ביתי – גפ"מ, נמצא חסכוני ביותר, ידידותי לסביבה ובעל אפקטיביות אנרגטית גבוהה ביותר.

 שימוש בגפ"מ במגזרים החקלאיים, התעשייתיים והציבוריים:

אם כי השימוש במערכות גז ביתי (גפ"מ) הן אכן נרחבות ביותר במגזר הפרטי והביתי, שימוש בגפ"מ נעשה גם באופן נרחב במגזרים החקלאיים בעיקר בשימושם של בעלי הלולים והחממות, ובמגזרים התעשייתיים והציבוריים, בעיקר בבתי החולים ובמוסדות גדולים.

 אפקטיביות, זמינות, יעילות וחסכנות:

אך השימוש במערכות גז ביתי הינו אפקטיבי יעיל זמין נגיש מומלץ וזול למערכות צריכת האנרגיה הביתיות. שימוש במערכות גז ביתיכוללות בישול, ייבוש כביסה, חימום והסקת הבית, דודי שמש ואפילו הנעת הרכב כבר מתבצעת בשילוב היעיל החסכוני והירוק עם גז ביתי.

 העתיד האנרגטי של מערכות הצריכה הביתיות:

גז ביתי הינו העתיד. הוא מספק אנרגיה זמינה חזקה בעלת כוח ותפוקה, הוא מספק אנרגיה חסכונית אשר השימוש בה מקטין ומפחית באופן משמעותי וניכר את עלויות צריכת האנרגיה והוא מספק אנרגיה אשר אינה פוגעת בסביבה העוטפת אותנו אלא משתלב בה באופן ידידותי ירוק ואקולוגי.


1 2 >>
X